banner107

DR. CAN MÜFTÜOĞLU, "KADINLARIN DESTEĞİNİ HİSSETMEK BÜYÜK MUTLULUK"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yenişehir Belediye Başkan Adayı Dr. Can Müftüoğlu, ‘Yenişehir için; KADINLAR ile Buluşuyoruz’ sloganı ile düzenlediği buluşmalarının ikincisinde kadınlarla buluştu.

Abone olbanner90
Yenişehir 31.01.2014, 22:31 31.01.2014, 22:31
300
DR. CAN MÜFTÜOĞLU,
 Suphi Öner Öğretmen Evi'nde gerçekleştirilen müzikli etkinlikte Yenişehir’li bayanlarla bir araya gelen Dr. Can Müftüoğlu, sorunları dinledi, kadın istihdamı ve kadınlar için kent projelerini anlattı. Bayanlarla fikir alışverişinde bulundu.

 Yoğun ilginin olduğu toplantıya katılan bayanlara teşekkür eden Müftüoğlu “30 Mart akşamına kadar hep birlikte gece gündüz demeden çalışacak ve birlikte başaracağız” dedi.

 Seçim çalışmalarında siyasi partilerin seçimi kazanabilmelerinin en önemli etkenlerinden olan bayanlarla bir araya gelerek onların desteğini hissetmekten büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Müftüoğlu, Yenişehir için çok güzel projeler hazırladıklarını ve bu projelerin birçoğunda bayanların yer alacağını ifade etti.

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yenişehir Belediye Başkan Adayı Dr. Can Müftüoğlu, “Kadın siyaset içinde önemlidir. Kadın elinin değdiği her alan güzelleşir ve gelişir. Yenişehir için değişim zamanı geldi ve bu noktada kadınlarımızın da bu yeni dönemde hak ettiği yerde olması en büyük isteğimizdir. Onların fikirleri maalesef bu zamana kadar hep göz ardı edilmiş. Bu nedenle ‘Yenişehir için;KADINLAR ile buluşuyoruz’ sloganı ile başlatmış olduğumuz etkinliğimizin ikincisini düzenledik” diye konuştu.

 Müftüoğlu, bilimden sanata, spordan edebiyata, siyasetten çalışma hayatına kadar her alanda kadınların büyük çaba ve başarılar elde ettiğini vurguladı.

 Müftüoğlu, "Kadınlarımızın sosyal, siyasi ve ekonomik hayatın içinde hak ettikleri yerlere, layık oldukları mevkilere gelmeleri vazgeçemeyeceğimiz bir hedef olmalıdır. Yaşadığımız kent Mersin’e baktığımızda çeşitli sorunlarla her gün yüz yüze geliyoruz. Çarpık kentleşme, hava kirliliği, trafik sorunu, kentin temizliği bunlardan sadece bazılarıdır. Peki, bunların ışığında yerel yönetimler ve kent yönetiminde kadının yeri ve rolü nasıl olmalı? Bu soruların yanıtını kadınlardan alacağız" ifadesini kullandı.

 Kadınların eğitimi, istihdamı ve toplumda ayakta durabilmelerini sağlayacak projeleri birer birer hayata geçireceklerini söyleyen Müftüoğlu, bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirtti.

 Müftüoğlu’nun projelerini anlatmak için yoğun tempoda çalışacaklarını belirten Yenişehirli kadınlar, “Sahada aldığımız izlenimler çok iyi. İnşallah yapacağımız çalışmalarla bizler de bu seçimin kazanılmasına katkıda bulunmuş olacağız. Yenişehir 30 Mart’tan itibaren MHP’li başkan tarafından yönetilecek” şeklinde konuştu.

 

Müftüoğlu’na destek sözü veren kadınlar, toplantı sonunda müzik eşliğinde gönüllerince oynadı.

Yorumlar (0)