DR. MÜFTÜOĞLU, AKDENİZLİ SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARIYLA BULUŞTU

MHP Yenişehir Belediye Başkanı Adayı Dr. Can Müftüoğlu, Akdeniz Sanayici ve İş Adamları Derneği'ni (ASİAD) ziyaret etti.

Abone olbanner90
Yenişehir 15.03.2014, 17:03 15.03.2014, 17:03
789
DR. MÜFTÜOĞLU, AKDENİZLİ SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARIYLA BULUŞTU
 Yerel seçimler yaklaşırken hızını kesmeden seçim çalışmalarına devam eden Dr. Can Müftüoğlu, ASİAD Başkanı Emin Rıdvan Oğuz ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Mersin'in sorunlarını irdelediği ziyaretinde geleceğe yönelik vizyonundan bahsetti.

Mersin'in gerek sanayide gerekse tarım ve lojistikte çok büyük potansiyele sahip olduğunu vurgulayan başkan adayı, bu potansiyelden gerektiği gibi faydalanılamadığını, aksine sanayi bölgelerinin altyapı ve alan ihtiyacının giderilmediğinden, tarım arazilerinin yerleşime açılmasından ve yanlış liman yapılaşmasından dolayı problemlerin daha fazla büyüdüğünü belirtti. Dr. Müftüoğlu açıklamasına şöyle devam etti.

''Yaptığımız araştırmalar sonucu Mersin'in en büyük sorununun % 25 oranında işsizlik olduğu sonucuna ulaştık. Bu büyük bir rakamdır. İstihdamı destekleyici güçlü politikalarla geliyoruz! Şehrin insanları için daha fazla istihdam alanı yaratmak zorundayız. Sanayi sitelerine yaptığımız gezilerde esnafın ve yöneticilerin hep söylediği altyapının olmaması ve gelişmek için yeterince alan sunulmamasıydı. Ayrıca şuan mevcut idarelerin anlaşamamasından dolayı geçmeyen 1/ 5 binlik yerleşim planı sebebiyle kendisine yer gösterilmeyen BOEING gibi bir firmanın Mersin'e yatırım yapmaktan vazgeçtiğini hatırlatırım. Bu şehrimiz için büyük bir kayıptır. Biz var olan sorunları çözerek bu kayıpların önüne geçeceğiz. Fırsatları değerlendirecek ve Mersin'i potansiyelinden tam randımanla faydalanan, endüstri ve lojistikte bölgenin parlayan yıldızı haline getireceğiz. ''

Yorumlar (0)