banner107

Dr.Can Müftüoğlu STK’ları ziyaret etti

Milliyetçi Hareket Partisi Yenişehir Belediye Başkan Adayı Dr. Can Müftüoğlu, esnaflar, vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle görüşerek istişarelerde bulundu. Müftüoğlu, kendisine gösterilen teveccühe layık bir yönetim anlayışı sergileyeceklerini belirtti.

Abone olbanner90
Yenişehir 22.01.2014, 17:09 22.01.2014, 17:09
224
Dr.Can Müftüoğlu STK’ları ziyaret etti
 Milliyetçi Hareket Partisi Yenişehir Belediye Başkan Adayı Dr. Can Müftüoğlu, seçim çalışmaları kapsamında; Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şerafettin Aşut, Mersin Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Osman Tuğrul Kuzu, Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı , Mersin Deniz Ticaret Odası Başkanı Cihat Lokmanoğlu, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Saadet Bilir ve Meslek Adamları Birliği Başkanı Selahattin Ertugan ile görüştü.

Müftüoğlu, ziyaretleri sırasında Yenişehir’de yapacakları projelerde tüm kurum ve kuruluşlarla iyi ilişkiler kurarak, projelerini onlarında fikirlerini alarak hayata geçireceklerini söyledi.

 

STK’LARI ÖNEMSİYORUZ

 

Sivil toplum kuruluşlarıyla bir arada olmayı önemsediklerini ifade eden Müftüoğlu, yetki alması durumunda şehrin her noktasına yerel yönetim hizmetlerini en iyi şekilde ulaştıracaklarını belirtti.

Müftüoğlu, “Mersin için ortak paydada hizmet veren her yeri ziyaret etmeye çalışıyoruz. Elini taşın altına koyanı mı dersiniz yoksa alnından Mersin için ter döken mi dersiniz herkesi ziyaret ediyoruz.” dedi.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM ŞART

 

Can Müftüoğlu, “Akademik kariyerim sürecinde çok önemli çalışmalarım oldu. Başkan adayı olarak büyük bir sorumluluğun altına girdiğimin bilincindeyim. Şehrin kentsel dokusu çok kötü durumda. Ara sokaklarımız çok karmaşık bir vaziyette. Trafik ve otopark sorunu hat safhaya ulaşmış durumda. Eğer araç yoğunluğu bu haliyle artış göstermeye devam ederse, trafik sorunu içerisinden çıkılmaz bir hal alacakBu ve bunun gibi sorunlar plansız, programsız çalışmalar sonucu bugün ortaya çıkmış durumda. Biran önce kentsel dönüşümümüzü gerçekleştirmek zorundayız.” diye konuştu.

 

SORUNLARI ORTAK AKILLA ÇÖZECEĞİZ

 

Müftüoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Çağdaş yönetim anlayışının gereği olan şeffaflık bizim temel prensiplerimizden olacak. Bu kentin büyüyüp, gelişmesi için her türlü fedakârlığı yapıp; şehrin STK'ları, bürokratları, iş adamları, kanaat önderleri ve tüm çevrelerle ortak akılda buluşup Yenişehir’i geliştirmeye çalışacağız. Yol, trafik, kentsel doku bozukluğu vb. sorunlar herkesin bildiği üzere hat safhaya ulaşmış durumda. Bu sorunların çözümü noktasında hep birlikte fikir alışverişinde bulunacağız.''

STK temsilcileriyle uzun sohbetler gerçekleştiren Müftüoğlu, beklentilerin yerine getirilmesi için gereken tüm hassasiyeti göstereceklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)