DR.CAN MÜFTÜOĞLU, “YENİŞEHİR BİR SAATLİK YAĞMURDA BOĞULDU”

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Yenişehir Belediye Başkan adayı Dr. Can Müftüoğlu, ilçede yağan bir saatlik yağmur sonucu hayatın durma noktasına geldiğini söyleyerek, “Biz çeşitli alanlarda belediyenin yaptığı “makyaj politikası” derken işte bundan bahsediyorduk. Yenişehir’in merkezinde yaşananlar vatandaşlarımıza görüldüğü bir zulümdür. Maalesef kentimiz bir saatlik yağmurda boğuldu” dedi.

Abone olbanner90
Yenişehir 05.03.2014, 19:14 05.03.2014, 19:14
429
DR.CAN MÜFTÜOĞLU, “YENİŞEHİR BİR SAATLİK YAĞMURDA BOĞULDU”
 KENTTE YAŞAM FELÇ OLDU

 

Yenişehir’de yağan yağmur sonrasında birçok ev ve iş yerini su basarken, araçlar caddelerde suyun içerisinde yüzdü. Kentin merkezi başta olmak üzere kenar semtlerindeki tek katlı ev ve işyerlerini su basarken trafik akışı da durma noktasına geldi. İşyerleri sularla kaplanırken, çamurdan geçilmedi. Birçok esnaf suların içerisinden tezgâhlarını ve ekmekleri toplamak zorunda kaldı.

 

HALKI SIKINTIYA SOKANLARI KINADI

 

Dr. Can Müftüoğlu, yağan yağmurdan sonra su altında kalan işyerleri ve evlerde incelemede bulundu. Esnafı bizzat teselli ederek vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulunan Müftüoğlu, halkı bu tür sıkıntıya sokanları kınadığını söyledi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Müftüoğlu, “Her fırsatta Yenişehir için Mersin’in en gelişmiş, en ileri bölgesi diyerek övünenler halkın yüzüne nasıl bakacaklar merak ediyorum. Biz çeşitli alanlarda belediyenin yaptığı “makyaj politikası” derken işte bundan bahsediyorduk. Vatandaşlarımıza görüldüğü gibi zulümdür.

Ama az kaldı, hep birlikte insanımızı temel alan belediyecilik anlayışını egemen kılacağız güzel günler yakındır. Ben tüm Yenişehir halkına ve olaydan zarar gören tüm esnaflarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” diye konuştu.

 

VATANDAŞ ÇİLEDEN ÇIKTI

 

Dr. Can Müftüoğlu konuşmasına şöyle devam etti:

“Yenişehir’in merkezinde yaşananlar vatandaşları çileden çıkardı. Bir saatlik yağmurda şayet vatandaşlarımız bu kadar sıkıntı çekiyorsa uzun süreli yağışlarda durumu ne olur bunu artık sizler takdir edin. Yeni bir haftaya sular altında başlayan Yenişehir vatandaşı ve esnafının yanında durduk. Yağışın olduğu saatler itibariyle tüm programlarımızı iptal ederek Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Sayın Burhanettin Kocamaz ile birlikte olay yerlerini inceledik, vatandaşımıza esnafımıza geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Su baskınlarını temizlemek için Tarsus Belediyesi’ne ait vidanjörler ile hizmet ettik ve yaralarını sarmaya gayret gösterdik. Biz bugün de yarın da seçildiğimiz günden sonra da halkımızın yanında olacağız iyi günde kötü günde birlikte yürüyeceğiz. Biz buna söz verdik ve sözümüzü tutacağız.”

 

Yorumlar (0)