Işıl Müftüoğlu, “8 Mart MHP’nin yerel iktidarıyla anlam kazanacak”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yenişehir Belediye Başkan adayı Dr.Can Müftüoğlu’nun eşi Jeoloji Mühendisi ve Öğretmen Işıl Müftüoğlu, “8 Mart, MHP’nin yerel iktidarıyla anlam kazanacak” mesajı verdi.

Abone olbanner90
Yenişehir 07.03.2014, 22:23 07.03.2014, 22:23
623
Işıl Müftüoğlu, “8 Mart MHP’nin yerel iktidarıyla anlam kazanacak”
 MHP’nin sandıktan Yenişehir’de, birinci parti çıkacağını dile getiren Işıl Müftüoğlu, Yenişehir’de MHP’li kadınların katılımcılığının göz doldurduğunu ifade ederek, “Gerek ülkemizin gerek bölgemizin sosyoekonomik durumu ve siyasî yozlaşmışlığı kadınları siyasetin bir parçası haline getirdi. Bugüne kadar evinde oturup işinde gücünde olan kadınlarımız, şimdilerde vatanın geleceğine odaklanmış durumdalar. Ve var güçleriyle 30 Mart’ta Yenişehir’de yepyeni bir sayfa açılması için mücadelelerini sürdürüyorlar. Kadınlarımızın özellikle Yenişehir’de böylesine katılımcı olmasında ise, hizmet göremedikleri belediyecilik anlayışından hesap sormak istemeleri sebebi yatıyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü 2014 yılında bu bakış açısıyla değerlendirmek gerekiyor. Bu doğrultuda da, 8 Mart, bu yıl ancak ve ancak, Yenişehir’de ve Türkiye’de MHP’nin yerel iktidarıyla anlam kazanacaktır” diye konuştu.

Işıl Müftüoğlu, kadınların maalesef hak ettikleri ilgiyi, desteği ve saygıyı yeterince görmediklerine vurgu yaparak, “Günümüzde kadınlarımızın maalesef hak ettikleri ilgiyi, desteği ve saygıyı yeterince gördüklerinden bahsetmemiz çok zordur. Özellikle kadınlarımıza yönelik insanlıkla dışı saldırıların, şiddet uygulamalarının, taciz ve tecavüz vakalarının endişe verici bir şekilde artığı görülmektedir.

Son yıllarda kadınlarımızın muhatap olduğu ve bizleri son derece kaygılandıran insanlık dışı muamelelerin tamamen yok edilmesi için başta siyasi sorumluluk sahipleri olmak üzere herkes üzerine düşeni eksiksiz yerine getirmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle her şeyin en güzeline layık olan Türk kadının Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz

Yorumlar (0)