banner107

Leman Kültür Kafe’nin işgali Mersin Büyükşehir Belediyesi’nce bugün sonlandırılmaktadır

Mersin Yenişehir İlçesi, Eğriçam Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı’ndaki hazineye ait ve park alanı olarak belirlenen yerde; Leman Kültür Kafe’nin işgali Mersin Büyükşehir Belediyesi’nce bugün sonlandırılmaktadır.

Abone olbanner90
Yenişehir 13.09.2015, 12:56 13.09.2015, 15:59
488
Leman Kültür Kafe’nin işgali Mersin Büyükşehir Belediyesi’nce bugün sonlandırılmaktadır
 Yaklaşık 10 ay süren bu işgalin kaldırılması Belediyemizce önce görev alanı itibariyle Yenişehir Belediyesi’nden istenmiş ancak Yenişehir Belediyesi’nce işgal sonlandırılmadığı için harekete geçilerek hukuk sistemi içinde işgal giderilmiştir.

İşgal edilen alan, gerek kamuoyuna gerekse idari ve adli makamlara Leman Kültür Kafe’nin kiraladığı bir yer olarak takdim edilmiş ve idaremizce yapılan işlemler adli ve idari makamlar nezdinde engellenmeye çalışılmıştır. AncakGÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ.

Milletin kullanımına ayrılan ve park olarak hizmet yapması gereken bu yer, Leman Kültür Kafe’nin ticari menfaatlerine hizmet etmiştir. Leman Kültür Kafe, bu yer için Hazine veya Belediyeye herhangi bir ücret ve kira ödememiştir. Devlete ait bir yer hiçbir ücret ve bedel ödenmeden, milletin gözü önünde kendi ticari menfaati doğrultusunda kullanılmıştır. Üstelik kamuoyu yanıltılarak.

Sanatsal kafe işletilen yere haksız baskı uygulandığı, sanata karşı olunduğu şeklinde YANLIŞ, YALAN ve UYDURMA haberler üretilerek, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni kamuoyuna şikayet etmek, bu suretle de adli ve idari makamları etkilemeye çalışarak ticari faaliyeti sürdürmek isteyen Leman Kültür Kafe işleticisinin foyası mahkeme kararları ile ortaya çıkmıştır.

Mersin 1 ve 2 Nolu İdare Mahkemeleri kararları ve Adana Bölge İdare Mahkemesi kararları ile bu durum sabit olmuştur. Mahkemeler, yapılan işgal ve haksız kullanımı korumamış, millete, devlete ait olan alanın yine kamu hizmetine sunulması doğrultusunda hareket eden Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin işlemlerini tasdik etmiştir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kanunsuz ve haksız uygulamaları önlemek ve halkına hizmet etmek için vardır.

Kaynak  .: Mersin Haberleri

Yorumlar (0)