MARDİNLİLER MÜFTÜOĞLU’NU YALNIZ BIRAKMADI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Dr. Can Müftüoğlu, Mardinliler Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret ederek, hayat mücadelesinde yolu Mersin’e düşmüş Mardinlileri unutmadı.

Abone olbanner90
Yenişehir 08.02.2014, 17:57 08.02.2014, 17:57
284
MARDİNLİLER MÜFTÜOĞLU’NU YALNIZ BIRAKMADI
 Mardinliler Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyareti kapsamında dernek başkanı Ali Özdemir ve gönüllüler tarafından sıcak bir şekilde karşılanan Dr. Müftüoğlu, Mardin’e hayranlık duyduğunu ve Mardin’in büyük bir kültürel birikime sahip olduğunu belirterek; “Mardin’e baktığımda Mersin’e çok şey katabileceğimi görüyorum” dedi.

 

Mersin’de büyük bir potansiyelin olduğunu fakat bunun değerlendirilemediğini belirten Müftüoğlu; “Vizyonumuzu çok geniş tutuyoruz. Mersin için ne iyiyse Mersin adına onu gerçekleştirmeye çalışacağız. Biz hizmete susamış halkımıza mahrum bırakıldığını vermeyi hedefledik. Maalesef bizi klasikleşmiş bazı söylemlerle etiketlemeye çalışanlar var. Biz bu seçim süreci içerisinde adâbımızdan ve edebimizden ödün vermeyerek gerek seçim öncesinde gerek sonrasında bu etiketlerden ne kadar uzakta olduğumuzu bir kez daha göstereceğiz. Neyi gördüğünüz niyetinize göre değişir fakat esas olan sadece bir gerçek vardır!” diye belirterek, dernek gönüllülerinden ve onların nezdinde Mersin’de yaşayan Mardin asıllı seçmenlerden destek istedi.

 

Memlekete hizmet için en iyi adayı seçmek istediklerini, eğitimli ve duyarlı bir adayın başa geçmesini elbette ki arzuladıklarını belirten dernek üyeleri ve tesadüfen katılımıyla Temiz Toplum Derneği Dernek Başkanı Mustafa Müderrisoğlu, Yenişehir’de duyarsızlığa ‘Yeter!’ diyecek Dr. Müftüoğlu’nun arkasından olacaklarını teyit ettiler.

 

Akabinde dernek ve sivil toplum kuruluşlarının (STK) önemini vurgulayan Dr. Müftüoğlu, kentin sorunlarına hakim olunabileceğini fakat en ideal çözüme ulaşmak için paralel çalışmanın gerekliliğine işaret ederek, “Halkımızın sorunlarının çözümü hususunda ilgili STK’lara danışarak halkla iç içe olacak ve sorunları birlikte çözmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.  

Yorumlar (0)