banner107

'Yanındayız Mersin İdman Yurdu'

Milliyetçi Hareket Partisi Yenişehir Belediye Başkan Adayı Dr. Can Müftüoğlu seçimden önce seçimden sonra her daim bu kentin takımı Mersin İdman Yurdu’nun yanında olacağını söyledi.

Abone olbanner90
Yenişehir 15.02.2014, 16:51 15.02.2014, 16:51
454
'Yanındayız Mersin İdman Yurdu'

 

Dernek ziyaretleri kapsamında Mersin İdman Yurtlular Derneği Başkanı Yalçın Kurtuluş’u ziyaret eden Dr. Can Müftüoğlu, ilçede sporun gelişmesi noktasında yapacakları çalışmalarla, belediye başkanlığı görevinin kendisine verilmesi halinde ileriye götürmek istediklerini söyledi. Taraftarlar derneği içinde sözlerine şunları ekledi: “Sizler Mersin İdman Yurdu için birçok fedakârlık yapıyorsunuz. Yeri geldiğinde cebinizden para harcayarak her koşulda Mersin İdman Yurdu sporumuzun yanında olduğunuzu gösteriyorsunuz. Emeğiniz büyüktür, sizlere de çok teşekkür ediyoruz. Bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka için ayrıca teşekkür ederim” dedi. 


Sporun içerisinden gelen birisi olarak gençliğin beklentilerini, sıkıntıları bildiğini kaydeden Dr. Can Müftüoğlu, Yenişehirli gençleri Türk sporuna kazandırabilecek bir organizasyonun devreye sokulması gerektiğinin altını çizdi. Müftüoğlu, “Yenişehir’deki sıkıntıları çok iyi biliyoruz. İlçemizi spor yetiştirme fabrika haline getireceğiz Biz göreve geldiğimiz zaman gençlerimizin sportif faaliyetlere katılabilmeleri için gerekli olan altyapıları oluşturup, gerekli imkânları sunacağız. Sadece futbol değil, sporun diğer branşlarına da gereken desteği vereceğimizden kimsenin endişesi bulunmasın. Sporcularımızı seven bir Belediye Başkan Adayı olarak gençlerimize daha da önem vererek, Yenişehir’de herkesin spor yapmasını ücretsiz olarak teşvik edeceğiz.'' diye konuştu. 

 

Kentlerin markalaşmasında futbol takımlarının önemli katıkları olduğunu vurgulayan Müftüoğlu, "Unutulmamalıdır ki şampiyon olursak, Süper Lig'e çıkacak olan sadece Mersin İdman Yurdu değil Mersin olacaktır. Seçimden önce seçimden sonra her daim bu kentin takımı Mersin İdman Yurdu’nun yanında olacağız.”ifadesini kullandı.

 

Mersin İdman Yurtlular Derneği Başkanı Yalçın Kurtuluş ise ziyaretlerinden ötürü MHP Belediye Başkan Adayı Dr. Can Müftüoğlu’na teşekkür ederek, Mersin İdman Yurdu atkısı ve kaşkolu hediye etti. Yalçın Kurtuluş, “Bize gösterdiğiniz ilgi ve verdiğiniz destek için teşekkür ediyoruz. Bu ziyaretinizin bizleri motive edeceğine inanıyoruz. Bu takımı hedefine ulaştırmak için sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Bu anlamda ziyaretiniz bizim için önemli. İnşallah futbolcu arkadaşlarımızda sezon sonunda şampiyonluk hedefine ulaşırlar” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)