Mersin’in merkez ilçe Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, kırsal mahalleler Karahacılı ve Emirler’de vatandaşlarla bir araya geldi. Bölgede devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Özyiğit, yetiştirilen narın raf ömrünü uzatacak bahçe yollarının açılışını da vatandaşlarla birlikte yaptı.

Karahacılı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan bahçe yollarının açılışını gerçekleştiren Başkan Abdullah Özyiğit, "Burası Karahacılı Mahallemizde tarım bahçelere giden bir yol. Çok önceden açılmış, aslında 4 kilometre uzunluğundaydı. Bu yolu genişleterek asfaltladık ve 1.5 kilometreye düşürdük. Bu yol bölgedeki üreticiler için çok kıymetli. Karahacılı’da genellikle nar yetiştiriliyor, bu yol burada üretilen narın raf ömrünü 2-3 ay uzatacak. Dalından koparılan narın en hassas şekilde ve en kısa sürede depoya ulaşması ve elbette darbe almaması gerekiyor. Bu yol ile hem mesafeyi kısaltıyoruz hem de yakıttan tasarruf ediyoruz. Burada böyle bir sorun olduğunu tespit ettik. Vatandaşlarımızla ve muhtarlarımızla daima görüş alışverişinde bulunuyoruz. Hızlı çözüm ürettik, emeklerinden dolayı Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimize ve tabi ki mahalle muhtarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Karahacılı Mahalle Muhtarı Hasan Yılmaz ise “Başkanımıza teşekkür ediyoruz, kendisiyle daima istişare halindeyiz. Mahallemizdeki sorunları çözüme kavuşturmak için elinden geleni yapıyor. Bu yol bizim için çok önemliydi ve bizi oldukça rahatlattı. Emeği geçen herkese tekrardan teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: iha