Türk Takipçi Satın Al güvencesi Türk Takipçi Satın Al güvencesi

Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay 2025 sesinde dünya genelinde büyük bir kıtlık ile karşı karşıya kalacağımızı öne sürerek ülkelerin nasıl yıkılmadan ayakta kalabileceği konusunda uyarılar yaptı.

Karatay konuk olarak katıldığı bir televizyon programında zeytin ağacının ve zeytinyağının öneminden bahsetti. Daha sonra ise 2025 senesinde dünya genelinde büyük bir kıtlık yaşanacağını dile getirerek, bu kıtlıktan yalnızca zeytin ağacına önem veren ülkelerin ayakta kalabileceklerini söyledi.

Türkiye genelinde pek çok kişi tarafından tanınan beslenme uzmanı Canan Karatay 2025 senesinde büyük bir kıtlık olacak diyerek konuşmasına şu şekilde devam etti; “ Sadece zeytin ağaçları ayakta kalacak. Zeytin ağaçları oldukça dayanıklı ağaçlar ve meşakkatlidir. Üstelik her türlü sıkıntıya , susuzluğa ve soğuğa karşı direnen ağaçlardır. Zeytin ağacına sahip olan devletler ayakta kalmayı başaracaklar. Zeytin ağaçlarını lütfen yok olmasına engel olun” dedi.

Öte yandan Prof. Dr. İlber Ortaylı da geçmiş olduğumuz haftalarda Zeytin ağacı hakkında dikkat çeken bir konuşma yapmıştı. İlber Ortaylı, Zeytin ağaçlarına sahip çıkılması gerektiğini dile getirerek “ Zeytine yaptığınız yatırım hem sizi hem çocuklarınızı hem de vatanı kurtarır “ diyerek bu sözlere yer verdi.