Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, Ceyhan’ın İnönü Mahallesi’nde 30 yıllık yol sorununu bitiriyor.

Osmaniye’de koruyucu aileler şenliği düzenlendi Osmaniye’de koruyucu aileler şenliği düzenlendi

Aydar, İnönü Mahallesi’nin 30 yıldır çözülmeyen yol sorununu çözüme kavuşturuyor. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile birlikte mahalle girişini asfalta kavuşturan Aydar, kışın çamurdan, yazın tozdan geçilmeyen mahallenin tüm yollarında çalışma başlattı.

Aydar, İnönü Mahallesi’nde ki yol çalışmalarını yerinde inceleyip değerlendirme bulundu. Mahallenin kurulduğundan bu yana yollarının asfalt yapılmadığına vurgu yapan Aydar, “6 Ocak ve İnönü mahallesindeyiz. Mahalle kurulduğundan bu yana hiç bir şekilde asfalt yol olmamıştı. Yolu mahalle girişine kadar asfaltlayıp, daha sonra sati kaplama yapıp mahalleyi bu tozdan ve çamurdan kurtaracağız. Seçimden önce söz vermiştik, Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar ile birlikte uyumla çalışarak biriketçiler sitesindeki bu mahallenin yol sorununu çözüyoruz. Mahalleyi asfalta kavuşturuyoruz" dedi.

Mahalledeki yapılan çalışmaları inceleyip, sokaklarını gezen Aydar, "Mahallenin ve biriketçiler sitesi dediğimiz alanın en büyük sorunu yol sorunuydu. Burada yol yok. Yollar toprak yol.Kadınlarımız ve çocuklarımız bu toprak yolda yaşıyorlar. Çocuklarımız bu toprak yolda bisiklet sürüyorlar. Daha öncesinde burada hiçbir şekilde yol çalışması olmadı. Ceyhan Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi olarak ortak bir şekilde burayı asfaltlıyoruz, buranın yollarını yapıyoruz. 30 yıldır yapılmayan yolu yapıyoruz. Bu mahalleyi baştan aşağı asfaltlıyoruz" şeklinde konuştu.

Mahalle halkından Başkan Kadir Aydar’a Teşekkür

30 yıldır mahallenin en büyük sorunun tozlu yollar olduğunu belirten İnönü Mahallesi Muhtarı Ekrem Donuk, "Mahallemiz 30 yıldır bakımsız. Yollarımız tozdan, çamurdan geçilmiyordu. Yapılan yol çalışmalarını vatandaşlarımız sevinçle karşıladı. Başkanlarımıza mahalle halkı adına teşekkür ederim" dedi. Mahallede bakkalı Ahmet Karaman ise, "Bugüne kadar bu yollardan çektiğimizi bir biz biliyoruz bir Allah biliyor. Yaz geldi burada tozdan topraktan durulmuyor. Kadir Başkan sağ olsun Allah’ın izniyle bu dertlerimizi gidermeye başladı. Yollarımız düzene girmeye başladı. Umudumuz Kadir Başkan’dı. Kendisi de yapıyor sağ olsun yollarımızı yapıyor" dedi.

Kaynak: iha