Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin ABD Hazine Bakanı Yardımcısı Wally Adeyemo'nun Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'ne (TÜSİAD) gönderdiği mektup üzerine yaptığı açıklamayla ilgili Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'inden bir dizi paylaşım geldi.

Açıklamaya tepki gösteren Perinçek, "Sayın Bakan ABD'nin komşumuz Rusya'ya karşı uyguladığı yaptırımlara selam durmaktadır. Hükümet, ABD'den gelen bir mektup karşısında bile dik duramıyor" dedi.


Adeyemo'nun TÜSİAD'a gönderdiği mektupta 'Rusya'ya yönelik yaptırımlar kapsamında, yaptırım uygulanan kişi ve kuruluşlar ile kurulabilecek ilişkilerin Türkiye’de faaliyet gösteren şirketlere de yaptırım riski olarak yansıyabileceği' ifadeleri yer almıştı. TÜSİAD mektubu doğrularken Bakan Nebati, "Türk iş dünyası örgütlerine iletilen mektubun iş çevrelerimizde bir endişe yaratması anlamsızdır" demişti.

Perinçek'in açıklamasında, "Sayın Nebati'nin, ABD'nin Türkiye hükümeti ve iş dünyasına yönelttiği tehditler konusunda yaptığı açıklama, hükümetin hayat pahalılığı ve ekonomik sorunlar karşısında çaresiz olduğunu gösteriyor" sözleri dikkat çekti.