Yeni mezunlara istihdam fırsatı Yeni mezunlara istihdam fırsatı

ANTALYA (İGFA) - Çin Türk Kültür Derneği bünyesindeki Lotus News’e bilgi veren yarışmanın koordinatörü Prof. Dr. Nazmi Kozak, Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın  farklı alt temalar belirlenerek düzenlendiğini hatırlatarak, “Bugüne kadar gerçekleştirilen yarışmalarda;  “Her Şey Dahil Sistemi’ ‘Turizm ve Barış’, ‘Turizmin Geleceği, Geleceğin Turizmi’ ‘Dünden Bugüne Tatiller,’ ‘Seyahat Anıları,’ ‘Havalimanı,’ ‘Covit 19 ve Turizm, ‘ ‘Turizm Sektörü Çalışanları,’ ‘Uzay Turizmi’,   ‘Turizm Sektöründe Kadınlar’ ve ‘Uzay Turizmi’  temalarında binlerce karikatür çizildi. 15. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’na ise karikatürcüler yerli haklı ile turistler arasında ilişkiye yer veren karikatürler ile katıldılar” dedi.

“Yetişkinler” ve “Gençler” olmak üzere iki kategoride düzenlenen yarışmada; 16 ve daha alt yaş grubundakiler “Gençler” kategorisine, 17 ve üst yaşlardaki karikatürcüler de “Yetişkinler” kategorisine eser gönderiyor. “Yetişkinler” kategorisinde birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödüllerine ek olarak, Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın başlatıcılarından Prof. Atila Özer adına da özel ödül veriliyor. “Gençler” kategorisinde ise birincilik, ikincilik ve üçüncülük olmak üzere üç ödül yer alıyor.  

YETİŞKİNLERDE BİRİNCİ AVRUPA’DAN, GENÇLERDE TÜRKİYE’DEN…

Gençler Kategorisinde ise Birincilik Ödülünü Türkiye’den Ümmühan Zeynep Akyürek aldı. Aynı kategoride İkincilik Ödülünü Türkiye’den Sudenur Küçükbaş kazarken, Üçüncülük Ödülüne ise Türkiye’den Işıl Efe’nin eseri değer görüldü.

TÜRKİYE’NİN SANATSAL TANITIMINA KATKI